Merak Edilenler

Açık olduğumuz günler ve çalışma saatleri:

Zai resmi tatiller ve bayramlar da dâhil olmak üzere her Pazartesi kapalı olup, haftanın diğer 6 günü açıktır. Değişiklik olduğu durumlarda duyuruları sosyal medya hesaplarımız ve web sitemizden paylaşıyoruz. Zai Yaşam’a dâhil Kütüphane, Nan, Art ve mutfağımız Zest bölümlerinin çalışma saatleri farklıdır. 

Güncel saatlerimiz aşağıda belirtilen şekildedir:

Zai Yaşam 09.00-00.00 arası açıktır. 

Zai Kütüphane ve Zai Nan 09.00-19.00 arası açıktır.

Zai Nan’da 9.00-17.00 saatleri arasında kahvaltı servisimiz bulunmaktadır.

Zai Art 12.00-20.00 arası açıktır.

Mutfağımız Zai Zest 12.00’de açılmaktadır ve 00.00’da yemek servisimiz sona ermektedir.

Zai alanlarının fonksiyonları ve kapsadıkları:

Zai Kütüphane alanımız sessiz alan olup, kitap okumayı ve çalışmayı tercih edecek misafirlerimiz için ayrılmıştır. 

Kütüphane alanımızda kitapları satın alabilir ya da ayrılan alandan çıkarmamak kaydıyla dilediğiniz gibi okuyup bırakabilirsiniz. 

Kütüphanede kiralama/ödünç alma sistemimiz bulunmamaktadır.

Kütüphane alanımızdaki kahve barından sıcak/soğuk (alkollü/alkolsüz) içecekleri ve tatlı seçeneklerimizi 09.00-19.00 saatleri arasında tercih edebilirsiniz.

Zai’de laptopları ve diğer cihazları ile çalışmak isteyen misafirlerimiz, Zai Kütüphane binası içerisinde, “sessiz alan” ilkemizle uyumlu şekilde kendilerine ayrılmış olan çalışma alanlarını kullanabilirler. 

Çalışırken görüşme yapacak misafirlerimiz ise Zai Nan binamızın içerisinde bulunan çalışma masasını tercih edebilirler. 

Dış mekan olarak Zai Zest’in bahçesinde belirtilen çalışma alanında laptop ve diğer cihazlarınızla çalışabilirsiniz. 

Zai Kütüphane’nin dış mekanı olan ve Zai Nan’la paylaştığımız açık alanda ise bilgisayar kullanımına izin vermemekteyiz. Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Kütüphane bahçesine dâhil olan Zai Nan’da 09.00-17.00 saatleri arasında kahvaltı edebilirsiniz. 

Zai Yaşam alanında bulunan kokteyl ve içki barlarımızda ise etkinlik günleri dahil açık olduğumuz her gün 12.00-00.00 saatleri arasında rezervasyona gerek olmadan içeceklerinizin tadını çıkarabilirsiniz.

Zai Yaşam 2021 sezonu itibariyle mutfağımız Zai Zest, sadece öğle ve akşam yemeği tercih edecek misafirlerimiz için ayrılmış olup, kahve ve tatlı servisi yalnızca yemekten sonra yapılmaktadır. 

Bu alanlardaki servis ayrımına hassasiyet gösterdiğiniz için teşekkür ederiz. 

Rezervasyon:

Mutfağımız Zai Zest’te akşam yemeği rezervasyonlarınızı saat 18.00’dan sonrası için alıyoruz. 

Bilhassa yaz sezonunda yoğunluğu göz önünde bulundurarak rezervasyon yaptırmanızı özellikle tavsiye ediyoruz.

Öğle yemekleri ve Zai Nan’da kahvaltı tercih edecek misafirlerimiz içinse rezervasyon almıyoruz.

Pandemi sebebi ile etkinliklerimiz 200 kişi, yemek servisimiz 100 kişi ile sınırlı olup; konser günleri yemek rezervasyonları, konsere katılacak ve bileti olan misafirlerimiz içindir.

15 yaş sınırı hangi saatleri/etkinlikleri kapsıyor:

Zai Yaşam’a dâhil Kütüphane, Nan, Art ve Zest alanlarımızın hiçbirinde, sergi ve konserlerimiz de dâhil olmak üzere etkinlik ve saat fark etmeksizin 15 yaş altındaki misafirlerimizi kabul edemiyoruz.  

Bu konudaki hassasiyetimize anlayış göstermenizi bizleri de küçük misafirlerimize karşı zor durumda bırakmamaya özen göstermenizi rica ediyoruz. Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Konser biletlerinin temini, oturma düzeni ve konser günleri yemek rezervasyonları hakkında:

Konserlerimizi güncel olarak sosyal medya hesaplarımızdan paylaşıyoruz.

Duyuru sonrasında konser biletlerini, Biletix üzerinden veya Zai Kütüphane ve Zai Yaşam kasalarından temin edebilirsiniz.

2021 Yaz itibariyle artık yeni bir konser alanımız olup, açık havada oturma düzeniyle gerçekleşmektedir. 

Konser günleri yemek rezervasyonları, konsere katılacak ve bileti olan misafirlerimizle sınırlıdır.

Koltuklarda numara sistemimiz yoktur, konsere katılacak misafirlerimiz oturacakları yerleri geldiklerinde kendileri seçmektedirler. 

Konser alanımızda bulunan içki barından ve kokteyl barımızdan konser boyunca yararlanabilir, ayrıca aperatif sürprizlerimizin tadını çıkarabilirsiniz.

Alanda garson arkadaşlarımız servis için yardımcı olmaktadır, 
ayrıca isteyen misafirlerimiz self-servis olarak da içkilerini temin edebilmektedirler. 

Konser biletleri yalnızca konseri kapsamaktadır.

Konser günleri akşam yemeklerini Zai’de yemeyi tercih edecek misafirlerimizin rezervasyon yaptırmaları gerekmektedir. 

Konsere katılacak ve akşam yemeği rezervasyonu olan misafirlerimize sandalyelerini terk etmek durumunda olduklarından isimleriyle seçtikleri yerleri ayırıyoruz. 

Biletli ve rezervasyonlu misafirlerimizin masalarına geçmeden önce konser alanına gelmelerini ve yerlerini seçmelerini önemle rica ediyoruz.

Yemek rezervasyonu olmayan ve yalnızca konsere katılacak misafirlerimizin ise belirledikleri yerlerde oturmalarını rica ediyoruz.

Zai Etkinliklerine katılacak misafirlerimiz için önemli bilgilendirme:

İçişleri Bakanlığı’nın 20.08.2021 tarihli “PCR Zorunluluğu” konulu genelgesi uyarınca 6 Eylül 2021 Pazartesi gününden itibaren aşı süreci tamamlanmayan veya hastalığı geçirmemiş kişilerin konser, sinema ve tiyatro gibi toplu olarak bulunulan faaliyetlere katılımında negatif sonuçlu

PCR testi gösterme zorunluluğu getirilmiştir.

Aşılarını tamamlamış veya hastalığı geçirmiş izleyiciler 6 Eylül tarihinden itibaren etkinliklere Hayat Eve Sığar (HES) uygulaması üzerinden bilgilerini göstererek giriş yapabilirler. TC Sağlık Bakanlığı tarafından belirlenen aşı takvimini tamamlamış izleyiciler son aşı tarihlerini takip eden 14. günden itibaren, Covid-19 geçirmiş kişiler ise izolasyon süreçlerinin tamamlanmasından itibaren 180 gün süre ile etkinliklere PCR testi koşulu aranmadan katılabilecektir.

Aşılarını tamamlamamış veya hastalığı bağışıklık süresi devam eden bir vakitte atlatmamış kişiler, en fazla 48 saat önce yapılmış negatif sonuçlu PCR testlerini göstererek etkinliklere girebilecektir.

Tüm kontroller etkinlik girişlerinde HES uygulaması üzerinden yapılacaktır. HES kodunun gerekli bilgileri gösterebilmesi için izleyicilerin HES mobil uygulamasının güncel sürümünü indirerek “HES Kod Ayarları” bölümünde bulunan Risk Durumu, Aşı Durumu, Hastalık Durumu ve Test Durumu alanlarını paylaşıma açmaları gerekmektedir. 18 yaş altındaki izleyiciler için PCR testi zorunluluğu yoktur.

Etkinlik mekânlarında Covid-19 önlemleri daha önce açıklandığı şekilde alınmaya devam edecektir.