Kütüphane

“Üçüncü mekan kütüphaneler” kavramından aldığımız ilhamla tasarlanan Yeni Nesil Kütüphane Zai’yi kurarken amacımız ziyaretçilerimize evleri ve işyerlerinden sonra zaman geçirebilecekleri konforlu bir alan sağlamaktı. “Zai Yaşam’ın sessiz alanı” olarak konumlandırdığımız kütüphanemiz kitapların arasında kaybolacağınız okuma alanlarının yanı sıra seçtiğiniz kitapları satın alma imkânı da sunuyor. Klasiklerin yanı sıra yeni çıkan kitaplarla güncel tuttuğumuz kütüphanemiz aynı zamanda farklı bölümleriyle bir çalışma ortamı olarak da değerlendirilebiliyor.

“Kütüphanede Söyleşi” olarak başladığımız etkinlik dizisiyle İnci Aral’dan Ayşe Kulin’e, Yekta Kopan’dan Azra Kohen’e pek çok önemli yazarı ağırladık. Okuduğunuz kitabın yazarıyla tanışmanızı ve sohbet etmenizi sağlayacak bu etkinliklerin yanı sıra okurun dinleyici olarak kitabı keşfetmesini sağlayan kitap okumaları da gerçekleştirdik. Ünlü yazarların kendi kitaplarından, ünlü isimlerin farklı eserlerden yaptıkları okumalarla edebiyata usta isimlerin nefesini kattık

Okuma eylemini paylaşma arzusuyla kurduğumuz okuma grubunun yanı sıra edebiyatla bir yazar olarak ilgilenmek isteyenlere yönelik düzenlediğimiz yazı atölyeleri de ilgi gören etkinliklerimizden biri oldu.